Szczęście czy doświadczenie – co jest najważniejsze w hazardzie?

Hazard to działalność

Hazard to działalność, która w dużej mierze zależy od losu, od tego, jak gwiazdy „ułożą się” tak, aby wynik był na Twoją korzyść. Wielu graczy zastanawia się, czy istnieje sposób na zdobycie i kontrolowanie szczęścia. Czy można na nią wpływać jedynie przy pomocy zdobywanego z biegiem czasu doświadczenia? Dowiedz się poniżej, jak ważna jest każda zmienna i która jest ważniejsza na drodze do sukcesu w hazardzie.

Jakie znaczenie ma doświadczenie w hazardzie?

W każdej dziedzinie praktyka prowadzi do perfekcji, co częściowo sprawdza się w przypadku hazardu zarówno online, jak i offline. Kiedy grasz w różnorodne gry w licencjonowanych kasynach, dowiesz się, jakie gry lubisz, które przyniosą Ci najwięcej korzyści. Możesz na przykład wyszukać:

 • RTP
 • Styl gry
 • Funkcje specjalne i symbole
 • tematy
 • Format macierzy
 • Metody płatności (linie, megaways, klastry)
 • Dostępność na urządzeniach mobilnych

Z drugiej strony możesz oddać się ruletce lub grom książkowym:

 • Typ wersji — krajowa (AI) lub na żywo (z prawdziwymi traderami/krzyżowcami)
 • RTP
 • interfejs
 • Dostępne zakłady

Wersja gry (np. ruletka europejska/amerykańska/francuska)

Hazard to działalność

Chociaż wiele z tych informacji wydaje się być szczegółami technicznymi niezwiązanymi z kursami, wydaje się tak, ponieważ nie masz jeszcze wystarczającego doświadczenia. Granie na tym samym automacie niezliczoną ilość razy nie oznacza, że masz wspaniałe doświadczenie, ponieważ nie odkryłeś cech, które czynią danego głupca, ale powtórzyłeś akcję. Jest to przydatne tylko wtedy, gdy chcesz określić skuteczność systemu lub strategii i potrzebujesz spójnego środowiska, aby zobaczyć wyniki.

Wręcz przeciwnie, jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, a nie tylko robić jakieś testy, statystyki czy po prostu losowo, potrzebujesz odrobiny zaangażowania, a nie finansowego. Przeanalizuj gry i zobacz, jakie są ich funkcje i co odróżnia je od innych. Odkryj hazard poza pozorami, aby dowiedzieć się, jak to działa, co lubisz i jakie korzyści czerpiesz, ale także dlaczego. Kiedy już wiesz o tym wszystkim, możesz dokonywać lepszych wyborów, dzięki czemu zwiększasz swoje szanse na wygraną.

Dlaczego szczęście jest ważne w hazardzie?

Nieważne, jak bardzo się przygotujesz, bez względu na to, jak bardzo jesteś poinformowany, nie możesz kontrolować losu w 100%, możesz jedynie na niego wpłynąć. W całej historii hazardu niektórzy gracze byli znani z „Chior Luck”, którego mieli od pierwszych rozdań, aby rezerwować gry, ruletkę, a nawet oszukiwać w pokojach gier lub u operatorów internetowych. Twój sukces jest wyjątkiem i dobrze jest być tak traktowanym, a nie regułą.

Niektórzy ludzie wierzą, że szansę można przyciągnąć lub odrzucić w zależności od stosunkowo przyziemnych czynników, takich jak talizmany, określone kolory, kolory noszone przed lub w trakcie gry, a nawet po stanie/energii, czy nawyki. W większości opinii wspólnym elementem jest zaufanie gracza. Oznacza to, że kiedy pokłada w czymś całą swoją nadzieję, jego umysł ma większy wpływ na rozwój wydarzeń. Wszystko to są obserwacje i zbiegi okoliczności, które nie zostały (jeszcze) pokazane w studiach przypadków.

Szczęście ma ogromny wpływ na hazard, ponieważ to ono decyduje o ostatecznym wyniku, niezależnie od tego, czy przyczyniłeś się do jego wpływu w takiej czy innej formie.

Co liczy się bardziej – szczęście czy doświadczenie?

Hazard to działalność

Niezależnie od tego, czy jest to hazard, czy inna dziedzina działalności, w większości przypadków kluczem do sukcesu jest równowaga. W przypadku branży igaming ważne jest, aby gracz miał doświadczenie, wiedział gdzie grać, jakie gry wybrać, jak dawkować odpowiedzialne inwestycje, kiedy się wycofać (np. w pokerze), ale też potrafił uprawiają hazard, aby techniki, które stosują, wspierały podejmowane przez nich decyzje.

Aby kontrolować jak najlepsze kursy, dobrze jest korzystać z jak największej liczby bonusów i promocji, które oferują darmowe pieniądze lub rundy, ale jednocześnie grają odpowiedzialnie, w oparciu o zarządzanie finansami, którego nie naruszasz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *