Bonus powitalny u bukmachera a jego warunki – charakterystyka oferty

Bonusy powitalne

Bonusy powitalne to jedne z największych atrakcji zakładów bukmacherskich. Wystarczy wybrać jednego z topowych operatorów i zajrzeć na jego stronę. 20Bet umożliwia swoim nowym użytkownikom aktywowanie premii do pierwszej wpłaty aż do 400 zł. To atrakcyjna oferta, ale co w ogóle oznacza? Okazuje się, że część z osób korzystających z usług zakładów sportowych ma pojęcia, jak właściwie działają bonusy tego rodzaju poza tym, że po zrealizowaniu wpłaty otrzymuje się premię na zakłady.

Jednak to dopiero ułamek niezbędnych informacji o takiej ofercie i warto przyjrzeć się jej bliżej, żeby móc z niej skorzystać z większą świadomością, co może przyczynić się do późniejszych wyższych wygranych.

Czym właściwie jest bonus?

Bonusy powitalne

Pojęcie bonusu dotyczy praktycznie wszystkich dodatków pieniężnych przyznawanych przez bukmacherów internetowych. To środki na grę, które z jednej strony zachowują się jak prawdziwe pieniądze, a z drugiej nie do końca nimi są.

Gracz, który otrzyma bonus, otworzy dodatkowe saldo konta. Będzie widział sumę aktualnie posiadanych prawdziwych pieniędzy oraz obok sumę środków bonusowych. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że środki własne można wykorzystać w dowolny sposób lub wypłacić, a bonus musi być wykorzystywany zgodnie z określonymi przez operatora zasadami. Dopiero po spełnieniu tych warunków, z których najważniejszy to obrót, pieniądze zostają przeniesione do salda ogólnego. Należy jednak zaznaczyć, że podczas realizacji obrotu można stracić część lub całość tej kwoty.

Omówienie warunku obrotu u bukmachera internetowego

To najistotniejszy czynnik każdego bonusu bukmacherskiego. Kwota może być niesamowicie wysoka, ale jeżeli obrót jest zbyt wysoki, to nie ma ona najmniejszego znaczenia, ponieważ wtedy i tak nie uda się jej wypłacić.

Dla zakładów sportowych stosuje się obrót na poziomie 5X. Co to właściwie oznacza? Że jeżeli gracz odbierze 100 zł bonusu z obrotem 5X, to musi postawić zakłady na sumę 500 zł, zanim cała kwota, jaka mu zostanie, trafi do salda ogólnego.

Bardzo istotny jest tutaj także dodatkowy warunek, który w zakładach bukmacherskich określa, jakie powinny być zakłady obstawiane z bonusem. Operator najczęściej dokładnie określa minimalne warunki dla takiego zakładu. Najczęściej kupon musi się składać z co najmniej dwóch kursów co najmniej o łącznej wartości 2.0.

Dlaczego operator stosuje takie warunki realizacji obrotu? To bardzo proste. Gdyby nie te ograniczenia, sprytni gracze realizowaliby warunek obrotu bez najmniejszego problemu. Wystarczyłoby, żeby wybrali wydarzenie niemal pewne – z kursem 1,01 i postawili na nie swój bonus. Po kilku dniach większości osobom udałoby się przenieść niemal cały bonus do salda ogólnego.

Pozostałe warunki, na które warto zwrócić uwagę

Bonusy powitalne

Aktywując bonus u bukmachera, warto zwrócić też uwagę na inne poboczne warunki, które mogą odegrać istotną rolę:

  • Minimalny depozyt kwalifikujący się do przyznania bonusu: najczęściej około 40-50 zł.
  • Przelicznik wpłaty: najczęściej około 100%.
  • Maksymalna wartość bonusu: różna – od 200 do 1000 zł.
  • Czas dostępności bonusu – od 7 do 14 dni.

Żeby poznać te wszystkie warunki, należy wybrać interesujący bonus, zapoznać się z jego opisem i odszukać dołączony regulamin promocji. Najczęściej znajduje się przy opisie promocji. Gdyby jednak nie był dostępny, należy przejść do stopki strony i odszukać ogólny regulamin serwisu, gdzie dokładnie opisane są zasady korzystania z bonusów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *