Przegląd popularnych metod płatności u bukmacherów internetowych

22Bet

Jedną z najważniejszych kwestii podczas rozpoczynania przygody z bukmacherem internetowym jest to, jak wygodnie i szybko doładować konto. Osoba, rejestrująca najczęściej ma już upatrzone konkretne wydarzenia sportowe i chce jak najszybciej zatwierdzić swój kupon. Niekiedy w grę wchodzą dni, a czasem godziny. Topowi europejscy operatorzy jak 22Bet starają się zapewniać swoim użytkownikom jak najwygodniejsze możliwości transakcji. Każdy ma jednak swoje preferencje. Jeden użytkownik wybierze przelew, inny kartę płatniczą, kolejny postawi na anonimowość kryptowalut.

Czy da się dogodzić każdemu? Bardzo rzadko, ale twórcy regularnie obserwują rynek i starają się udostępnić te opcje, które są najczęściej wybierane. W niniejszym artykule przedstawimy metody, które cieszą się największą popularnością w sektorze zakładów sportowych.

BLIK – ulubiona forma płatności Polaków

To absolutny hit ostatnich lat, który przyćmił wszystkie pozostałe formy transakcji internetowych w Polsce. Powstał przy współpracy największych polskich banków i oferuje błyskawiczne oraz wygodne przelewy z wykorzystaniem sześciocyfrowego, indywidualnego kodu Blik. Jeżeli bukmacher ma w swojej ofercie tę metodę, to jest jego ogromną zaletą.

Polacy wszędzie płacą Blikiem – w samym tylko 2024 roku przelali w ten sposób około 200 miliardów złotych. Największą zaletą tej opcji jest to, że użytkownik nie musi się nigdzie rejestrować – to po prostu jedna z opcji aplikacji bankowej.

Bramki płatności – Dotpay, PayU, Przelewy24, Tpay

22Bet

Bardzo wygodne i szybkie metody płatności z bramkami transakcji już drugą dekadę cieszą się ogromną popularnością Polaków. Wystarczy wybrać tę metodę, a następnie jedną z kilkudziesięciu wewnętrznych opcji, jak Blik, czy przelew bankowy. Następnie użytkownik zostaje przekierowany do systemu realizacji przelewu, gdzie najczęściej otrzymuje gotowy formularz transakcji, który wystarczy zatwierdzić.

Karty płatnicze – Visa, Mastercard

Być może nie jest to najwygodniejsza i najchętniej wybierana forma transakcji internetowej w Polsce, ale ma jedną niepodważalną zaletę – kartę płatniczą ma praktycznie każdy dorosły człowiek. Gracz nie musi się niczym przejmować. Wystarczy, że wyjmie z portfela swoją kartę, zarejestruje ją w serwisie i może wygodnie płacić w Internecie.

Największą wadą, a zarazem wygodą tego rozwiązania jest to, że karta może pozostać zarejestrowana i gracz może zlecać błyskawiczne transakcje bez wymogu przechodzenia przez cały proces transakcji. Z jednej strony to duża wygodna, a z drugiej można bardzo szybko pozbyć się pieniędzy na koncie.

E-Portfele – Neteller, PayPal, Skrill, Revolut

22Bet

To popularna forma transakcji internetowych, która daje graczom dużą swobodę. Takie serwisy jak PayPal, czy Revolut można wykorzystywać na różnych usługach internetowych oraz w wielu sklepach na całym świecie. E-portfele to portale płatnicze, które najczęściej obsługują wiele walut i zapewniają natychmiastowe transakcje pomiędzy bukmacherem a użytkownikiem.

Wadą tego rozwiązania jest to, że użytkownik musi najpierw przesłać na nie swoje pieniądze, co niekiedy może trwać nawet 2 dni robocze. Podobnie wygląda wypłata pieniędzy. Reasumując, e-portfele działają błyskawicznie, jeżeli chodzi o wewnętrzną komunikację pomiędzy ich kontami. W przypadku transakcji zewnętrznych czas przetwarzania transakcji jest podobny do standardowego przelewu bankowego.

Którą opcję wybrać dla siebie?

Metoda płatności powinna działać szybko i być dostępna dla Ciebie. Wybieraj wyłącznie te opcje, z którymi czujesz się komfortowo. Jeżeli nie chcesz zakładać konta w kolejnym serwisie, który trzeba będzie doładować pieniędzmi, to czasem lepiej zostać przy nieco mniej przystępnej, ale doskonale znanej metodzie. Warto wybrać taką opcję, którą będzie można używać w wielu różnych miejscach – nie tylko u bukmachera.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *